Czuma nie duma
 Oceń wpis
   

Andrzej Czuma właśnie pogrąża wizerunek rządu, którego jest członkiem. To, że minister zamiast pracować, musi się tłumaczyć ze swoich błędów, fatalnie wygląda. Gdyby Czuma trochę podumał, to nigdy nie zgodziłby się na objęcie teki ministra sprawiedliwości. Nie wiem, co go zgubiło. Może chciał spełnić się jako polityk? Może zbytnio uwierzył w swoją wielkość? Może brak wyobraźni? Jestem pewien, że doradcy wizerunkowi rządu Tuska właśnie rwą włosy z głowy, przeklinając na czym świat stoi tych, którzy wymyślili Czumę. Bo Czuma to problem. Jest jak worek cegieł wrzuconych do jeziora. Nie pomogą rozpaczliwe ruchy tonącego, bo worek i tak ciągnie na dno.  Poprzedni minister - Zbigniew Ćwiąkalski - pogrążył się brakiem ekspiacji po samobójczej śmierci jednego z oprawców Krzysztofa Olewnika. W przypadku Andrzeja Czumy nie pomoże już żadne bicie się w piersi, bo pozostanie on naznaczony. Dla niego duchy przeszłości będą jak dżuma - dopadną go, gdy nadarzy się okazja. Opozycja nie musi nawet kiwnąć palcem, media zrobią swoje.

Afrykańskie przysłowie mówi: "Im małpa wyżej na drzewo wejdzie, tym bardziej tyłek odsłania." Dopóki Andrzej Czuma trzymał się niższych gałęzi, nikt nie zwracał na niego uwagi. Teraz nie ma zmiłuj się, bo kapitałem ministra sprawiedliwości jest jego nieskazitelny wizerunek. A w tym przypadku został on już bezpowrotnie utracony. Bez względu na dawne zasługi Czumy, premier nie ma wyjścia. Jeśli chce ratować okręt, musi wyrzucić za burtę balast. W innym przypadku utraci to, co do tej pory było mocną stroną rządu - normalność i moralność.

Panie ministrze, dla wielu Polaków pozostanie Pan wielki, mimo błędów, które są rzeczą ludzką. Błądzenie człowieka można wybaczyć, polityk płaci za to dymisją.

Komentarze (2)
Rokita Diablo Kiedy mniejsi mają głos -...
1 | 2 | 3 | 4 |
O mnie
Cezary Wojtczak
Ekspert BERNDSON w dziedzinie kreowania wizerunku oraz public&media relations
Najnowsze wpisy
2009-04-17 09:34 Kryzys w reklamie? Jaki kryzys? ;)
2009-04-14 14:44 Kiedy mniejsi mają głos - wizerunkowe wpadki banków
2009-02-13 10:19 Czuma nie duma
2009-02-12 00:01 Rokita Diablo
Archiwum
Rok 2009